WYCIECZKA DO GDAŃSKA 2013

W dniach od 18 do 19 czerwca 2013 r. z inicjatywy Przewodniczącej naszego Stowarzyszenia pani Elżbiety Błaszczyk, odbyła się autokarowa wycieczka do Gdańska. Wzięło w niej udział 24 dzieci uczęszczających do naszej Świetlicy oraz 5 opiekunów – wychowawców.
18 czerwca o godzinie 5.45 zebraliśmy się na parkingu Urzędu Miasta w Łowiczu, spakowaliśmy bagaże, zajęliśmy miejsca w autokarze i o 6.00 ruszyliśmy w kierunku Gdańska.
Na miejscu – w Pensjonacie „Tawerna” w Gdańsku Stegnie – byliśmy ok. godziny 13.00. Na rozpakowanie się w pokojach mieliśmy niewiele czasu, bo już o 13.45 ruszyliśmy na plażę, która znajdowała się niedaleko pensjonatu. Nad morzem dzieci kąpały się, opalały, brały udział w grach i zabawach plażowych oraz konkurowały w zawodach na najpiękniejszy zamek z piasku. O godzinie 16.30 wyruszyliśmy z powrotem do Pensjonatu ponieważ, o 17.00 czekała już na nas w stołówce obiadokolacja. Dzieci zjadły dwudaniowy posiłek, następnie został przeprowadzony apel gdzie zostały przyznane i rozdane nagrody dla zwycięzców konkursu na plaży. Po apelu wszyscy razem wybraliśmy się na pasaż, zwiedzać, spacerować oraz kupować pamiątki w czasie wolnym. O godzinie 19.00 wróciliśmy do kwatery i zorganizowaliśmy dyskotekę, na której dzieci świetnie bawiły się do godziny 21.00. Zaraz potem umyliśmy się i poszliśmy spać.
Następnego dnia o godzinie 8.30 zjedliśmy śniadanie i już o 10.00 byliśmy w drodze do Gdańska. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta, na godzinę 10.30 byliśmy umówieni na spotkanie z przewodnikiem, który oprowadzał nas po najważniejszych zabytkach, opowiadał historie związane z dawnymi dziejami tego miasta. Zwiedzając Stare Miasto mogliśmy zobaczyć większość jego zabytków: Bazylikę Mariacką Wniebowzięcia NMP, Złotą Bramę czy Ratusz Starego Miasta oraz zabytkową oś Drogi Królewskiej składająca się z ul. Długiej i Długiego Targu. O 13.30 zakończyliśmy zwiedzanie Gdańska zbiórka na parkingu. Następnie pojechaliśmy do Gdańskiego ZOO, do godziny 16.00 zwiedzaliśmy w mniejszych grupach różne zakątki ogrodu zoologicznego, dzieci mogły zobaczyć większość zwierząt, których nie mogłyby zobaczyć w naszym kraju, tj.: słonie, żyrafy, gazele, surykatki, krokodyle, małpy oraz wiele innych ciekawych zwierząt. Po przystanku w Mc Donaldzie na obiad ruszyliśmy do domu.
Na parkingu w Łowiczu byliśmy o godzinie 21.30. Rodzice odebrali dzieci i wszyscy bezpiecznie dotarli do swoich domów.

notatkę przygotowała:
wychowawca Monika Kaźmierczak

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszej wycieczki.