W roku 2008 utworzyliśmy salę rehabilitacyjną i wyposażyliśmy ją w sprzęt specjalistyczny.
W 2009 roku rozpoczęliśmy realizację projektu PEAD, przy współpracy z Bankiem Żywności w Łodzi. W III kwartale 2009 zorganizowaliśmy warsztaty terapeutyczne dla 30 – osobowej grupy osób niepełnosprawnych intelektualnie.
Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu NADZIEJA kierując się zasadą poszanowania godności, praw i wolności człowieka przeciwdziała wszelkim formom patologii wśród dzieci i młodzieży, pomaga im rozwijać potencjał twórczy, intelektualny i emocjonalny.
Do roku 2017 prowadziliśmy:
- Świetlicę Środowiskową z dożywianiem dla dzieci z terenu Łowicza,
- Punkt Pomocy dla Ofiar Przemocy w Rodzinie AZYL,
- Punkt Pierwszego Kontaktu SZANSA – dla osób uzależnionych od alkoholu oraz ich rodzin,
- Szkołę Rodzenia i Poradnictwo Laktacyjne.
W chwili obecnej obejmujemy rehabilitacją niemowlęta i dzieci dotknięte schorzeniami układu nerwowego, wadami genetycznymi i autyzmem oraz dorosłe osoby niepełnosprawne. (więcej informacji na temat aktualnie trwających projektów – w zakładce NASZE DZIEŁA).
Organizacja nasza działa w dziedzinie pomocy społecznej rehabilitacji, edukacji nieformalnej oraz szerzy idee wolontariatu wśród społeczności lokalnej.
NASZE OSIĄGNIĘCIA
Nasze największe osiągnięcia to:
-
- zorganizowanie pomocy w nauce dla 52 osobowej grupy dzieci i młodzieży z poważnymi problemami w nauce, których rodziców nie stać na opłacenie korepetycji (dzięki naszym działaniom dzieci otrzymały promocję do klasy następnej).
-
- zorganizowanie świetlicy środowiskowej z dożywianiem dla 25 dzieci z rodzin wielodzietnych, ubogich oraz dysfunkcyjnych, które cierpią niedostatek żywności oraz wyposażenie ich w podręczniki szkolne, przybory i zeszyty.
-
- objęcie opieką profilaktyczno – wychowawczą 17-sto osobową grupę młodzieży sprawiającą poważne problemy wychowawcze, niejednokrotnie karane, kierowane do nas przez Sąd Rejonowy w Łowiczu (dzięki naszym działaniom osoby te nie trafiają do Zakładów Poprawczych).
-
- pozyskaliśmy do pracy z uczniami 20 kolejnych wolontariuszy,
-
- zebraliśmy 3 tony żywności, które rozdaliśmy najuboższym rodzinom z terenu Łowicza i powiatu łowickiego,
- zorganizowanie przy wsparciu finansowym PFRON rehabilitacji ciągłej dla 92 osób niepełnosprawnych z terenu powiatów: łowickiego i zgierskiego, prowadzenie 2 Ośrodków Dziennej Rehabilitacji – w Łowiczu i Strugienicach. (więcej na ten temat TUTAJ).
W skład ZARZĄDU STOWARZYSZENIA wchodzą:
- Krzysztof Błaszczyk – Przewodniczący,
- Anna Słupska – Wice Przewodnicząca,
- Renata Ledzion-Pytkowska – Sekretarz,
- Bogusława Grabowska – Skarbnik,
- Elżbieta Błaszczyk – Członek Zarządu (odpowiedzialna za współpracę z Bankami Żywności)
SPRAWOZDAWCZOŚĆ FINANSOWA