Wydarzenie integracyjno-sportowe dla osób z niepełnosprawnościami „Zdobywamy Górę Kamieńsk”

Na prośbę Pani Małgorzaty Sieczki z Biura Regionalnego FAR udostępniamy na naszej stronie internetowej informację dotyczącą wydarzenia integracyjno-sportowego dla osób z niepełnosprawnościami „Zdobywamy Górę Kamieńsk”, które będzie miało miejsce 21 sierpnia 2016 roku. Jednocześnie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału !

W dniu 21 sierpnia br. FUNDACJA AKTYWNEJ REHABILITACJI wraz z AKADEMIĄ PANA GRZEŚKA już po raz czwarty organizują imprezę integracyjno-sportową dla osób z niepełnosprawnością pod nazwą „Zdobywamy Górę Kamieńsk”.
ZGK to jedna z najważniejszych i bez wątpienia najbardziej widowiskowych imprez integracyjnych w kraju. Wydarzenie każdego roku cieszy się coraz większą popularnością gromadząc uczestników nie tylko z Polski, ale i z Europy.
Wydarzenie ma na celu rozbudzenie i zasygnalizowanie nowej, często trudnej rzeczywistości, z jaką stykają się osoby z niepełnosprawnością. Ma pokazać nam wszystkim, że bariery należy pokonywać i nie poddawać się, gdy los chce inaczej niż byśmy tego chcieli…
Na Górę Kamieńsk bowiem każdy przyjeżdża ze swoją własną górą, usypaną z przeciwności losu, niedociągnięć charakteru, fizycznej słabości, niepewności i strachu. I na tej górze może się z tym wszystkim zmierzyć i – pokonać.

Plan imprezy zakłada pokonanie przez osoby niepełnosprawne trasy wiodącej na Górę Kamieńsk, drogi wewnętrznej znajdującej się przy spółce Ramb – Piaski 2. Długość trasy wynosi 3300m. Organizatorzy zapewniają każdemu uczestnikowi asystę – tj. osobę, która będzie towarzyszyła osobie niepełnosprawnej podczas wjazdu na Górę w razie wystąpienia problemów.

Po zakończonym wjeździe przewidziana jest zabawa integracyjna na terenie obiektu „Solpark” w Kleszczowie (ul. Sportowa 8). W ramach zabawy integracyjnej przewidziano catering dla Uczestników i Wolontariuszy, losowanie nagród, animacje dla dzieci, siłowanie na rękę z mistrzem Polski w Arm Wrestlingu, pokazy sprzętu rehabilitacyjnego oraz muzykę na żywo.

Program imprezy:
9:00 Rejestracja Uczestników i Wolontariuszy
10:00 Uroczyste otwarcie10:15 Start (Piaski k. Rambu)
12:00 Zabawa integracyjna (Solpark w Kleszczowie)
18:00 Zakończenie imprezy
Serdecznie zapraszamy do rejestracji w tym wyjątkowym wydarzeniu:
dla Uczestnika: